Skip to content

Fall 2016 Athletic Awards Recipients

348 Reads

0 Comments

Athletic Awards Template

Cross Country

Boys Cross Country 1 best

(Pictured Left to Right)

Ian Anderson: 2nd Team All-League, “Fired Up” Wikerd Award

Steven Seachrist: Most Improved

Tim Kennel: 1st Team All-League, Most Valuable Runner

Isaiah Denlinger: 1st Team All-League

Bobby Hadden (not pictured): Terry Fox Award

Girls Cross Country 1 best

(Pictured Left to Right)

Lael Flores: 2nd Team All-League

Erica Gunden: 2nd Team All-League, Most Valuable Runner

Juliana Rotelle: 2nd Team All-League

Lindsey Bernd: 1st Team All-League, “Fired Up” Wikerd Award

Camryn McCloskey: 2nd Team All-League, Terry Fox Award

Abigail Keller (not pictured): Most Improved

 

Field Hockey

Field Hockey 3 best

(Top Row Left to Right)

Caroline Beljan: Most Improved

Emme Raieta: 1st Team All-League, Most Consistent

Jamie Kolb: Honorable Mention All-League, Teammate Award

Liz Wanamaker: 2nd Team All-League, Coaches Award

(Bottom Row Left to Right)

Macy Balmer: 2nd Team All-League

Olivia Boyle: All My Might

Jill Bolton: 1st Team All-League, League MVP, Team MVP

 

Golf

Golf 2 best

(Pictured Left to Right)

Davry Longacre: Consistency Award

Matt Schmidt: Team MVP, 2nd Team All League

Calvin Derstein: Most Improved

Kurt Clemens (not pictured): Coaches Award

 

Boys Soccer

Boys Soccer 2 best

(Back Row Left to Right)

Dylan Derstine: Coaches Award

Andrew Walters: 1st Team All-League, Team MVP

Brian Miller: 1st Team All-League, Defense Award

Austin Kratz: 1st Team All-League, Offense Award

(Front Row Left to Right)

Jeremy Yoder: 2nd Team All-League

Praise Zoegar: 2nd Team All-League, Most Improved

Hayden Phillips: 2nd Team All-League

 

Girls Soccer

Girls Soccer 2 best

(Pictured Left to Right)

McKenzie Gordon: Most Improved

McKenzie Swartley: 2nd Team All-League, Best Player

Megan Swintosky: 1st Team All-League, Most Dedicated

Juliana Rotelle: 2nd Team All-League

Mia Bevilacqua: 1st Team All-League, Best Player

 

Girls Tennis

Tennis 1(Pictured Left to Right)

Sarah Thalathoti: Coaches Award

Amber Clemens: Leadership Award

Tennis 5

(Pictured Left to Right)

Hanzi (Shirley) Yu: Most Improved

Hanyin (Dilan) Yuan: Consistency Award

 

 

Girls Volleyball

Girls Volleyball 2 best

(Pictured Left to Right)

Carsyn McCloskey: Defense Award, 1st Team All-League

Hannah Swartley: 2nd Team All-League

Molly Hand: Heart and Soul Award, 1st Team All-League

Daphne Hunsinger: Team MVP, League MVP, 1st Team All-League

Courtney Herm: Offense Award, 2nd Team All-League

Maura Shisler: All-League Honorable Mention

 

  • Latest Photo Galleries

    View More Galleries

  • SUPPORT OUR SPONSORS

  • FOLLOW US ON TWITTER

    In case you missed it: New Story: Dock Mennonite Academy Boys Varsity Soccer beat Collegium Charter School (Exton) dockathletics.org/2017/09/16/…

    About 5 hours ago · reply · retweet · favorite

  • LIKE US ON FACEBOOK

  • SUPPORT OUR SPONSORS