Multiple Teams · 2019 Fall Athletic Award Winners


Fall Athletic Awards


Boys Cross Country

Left to Right: Jesse Mong, Jonathan Anderson, Aaron Lee, Daniel Ringenberg (Not Pictured)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name Award
Jesse Mong Coach’s Award
Jonathan Anderson Bus Driver Award
Aaron Lee Most Improved Award
Daniel Ringenberg Wikerd “Fired Up” Award

Girls Cross Country

Left to Right: Sydney Putera, Lydia King, Sara Kennel, Isa Rodriguez, Mirabel Fizzano
Name Award
Isa Rodriguez Coach’s Award
Lydia King Terry Fox Award
Sydney Putera Most Improved Award
Mirabel Fizzano Wikerd “Fired Up” Award
Sara Kennel Bus Driver Award

Girls Tennis

Left to Right: Madelyn Bergin, Baoxin Cheng, Maggie Dowell, Serena Tan
Name Award
Madelyn Bergin Leadership Award
Maggie Dowell Grit Award
Baoxin Cheng Most Improved
Serena Tan Teammate Award

Field Hockey

Left to Right: Cedar Smith, Elle Bergey, Elizabeth Longacre, Sophea Zaskoda, Olivia Yetter, Ainsley Moyer, Kate Landis, Savahn Duerksen, Casey Harper
Name Award
Ainsley Moyer Most Improved
Kate Landis MVP
Elle Bergey Coach’s Award
Cedar Smith Most Consistent
Savahn Duerksen All My Might
Sophea Zaskoda Teammate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Girls Volleyball

Left to Right: Cailey Ridge, Rebecca Brown, Alison Keach, Melissa Moyer, Olivia Mercure, Jessica Crissman (Not Pictured)

 

Name Award
Jessica Crissman Team Spirit
Melissa Moyer Most Improved
Alison Keach Offensive Leader
Cailey Ridge Top Defender
Olivia Mercure MVP
Rebecca Brown “Ace” Award

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Girls Soccer

Right to Left: Lauren Moatemri, Sophia Lacher, Mackenzie Derstine, Emma Kratz, Meghan Jurin, Peyton Scialanca, Laura Frederick, Laural Latt, Tabitha Bennefield (Not Pictured)

 

Name Award
Peyton Scialanca Leadership Award
Emma Kratz Offensive MVP
Laura Frederick Defensive MVP
Sophia Lacher Coach’s Award
Tabitha Bennefield Most Improved
Mackenzie Derstine Rookie of the Year

 

 

 

 


Boys Soccer

Left to Right: JD Bennett, Braden Landis, Jacob Shreiner, McKade Trauger, Ralph Saint-Fleur, Micah Kratz, Reynaldo Ramos, Aiden Kelly, Thomas Schreiber
Name Award
Ralph Saint-Fleur MVP
Aiden Kelly Offensive
Jacob Shreiner Defensive MVP
JD Bennett Most Improved
Braden Landis Coach’s Award
Micah Kratz Coach’s Award

 

 

 

 

 


Congratulations to all of our Fall Athletes!